فرهنگی
1399/11/11 شنبه
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی در اختتامیه جشنواره دانشجویی تهران؛
نهج البلاغه جایگاه والایی در میان مردم ما دارد

.

دکتر محمدهادی امین ناجی با عنوان اینکه نهج البلاغه بعد از قرآن کریم جایگاه والایی در میان مردم ما دارد و جشنواره ملی «دل نوشته های من و نهج البلاغه» جهت ایجاد انس و الفت بیشتر دانشجویان با این کتاب پر حکمت برگزار شده است، گفت:  علی رغم شیوع بیماری کرونا،  این جشنواره با استقبال دانشجویان مواجه شد و  با تلاش ویژه مسئولین این جشنواره به صورت مجازی و به بهترین شکل ممکن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان تهران؛ معاون فرهنگی، دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور در اختتامیه جشنواره ملی «دل نوشته های من و نهج البلاغه» که به میزبانی استان تهران برگزار شد، ضمن گرامی داشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن و گرامی داشت مقام مادر اظهار داشت: نهج البلاغه، کتاب انقلاب اسلامی است که پس از قرآن کریم جایگاه والایی در میان مردم ما دارد. نهج البلاغه پس از قرآن کریم به عنوان دستور زندگی، حکمرانی و چگونگی ارتباط حاکمان با مردم و مردم با حاکمان همیشه مورد توجه قرار گرفته است
.


وی در ادامه بیان کرد: دانشگاه پیام نور از جمله نخستین دانشگاه هایی است که کانون نهج البلاغه بوده است و می توان دانشگاه پیام نور را قطب نهج البلاغه در میان سایر دانشگاه های کشور دانست.


دکتر امین ناجی افزود: دانشگاه پیام نور فعالیت جدی برای اشاعه آموزه های نهج البلاغه امیرالمومنین (ع) در دو حوزه آموزشی و پژوهشی و اشاعه فرهنگ نهج البلاغه در میان عموم مردم داشته است
. دانشگاه پیام نور اولین مجری رشته معارف نهج البلاغه در مقاطع تحصیلات تکمیلی است و سبقه ای بیش از دو دهه فعالیت در این زمینه را  دارد. از دیگر فعالیت های دانشگاه پیام نور راه اندازی اولین مجله علمی "درایه الحقیقه نهج البلاغه" که اولین نشریه نهج البلاغه پژوهان کشور به زبانی عربی است می باشد.


وی بیان داشت: از اقدامات قابل توجه دانشگاه پیام نور، برگزاری 2 همایش ملی با موضوعات مختلف نهج البلاغه از قبیل اخلاق اجتماعی و اندیشه تمدنی امیرالمومنین علی (ع) و همچنین مشارکت با نهج البلاغه پژوهان کشور و حمایت از فعالیت آنها در راستای راه اندازی انجمن علمی ایرانی مطالعات نهج البلاغه است.


معاون فرهنگی، دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور گفت: وظیفه دانشگاه ها اشاعه فرهنگ نهج البلاغه است، دانشگاه پیام نور بخشی از این وظیفه را برای تربیت نیروی انسانی و بخشی را برای فعالیت های ترویجی در نظر گرفته است. در همین راستا راه اندازی انجمن های علمی نهج البلاغه و کانون های مرتبط با نهج البلاغه در فعالیت های علمی دانشجویان در نظر گرفته شد که در سال های اخیر فعالیت زیادی را در این زمینه داشتیم.


 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر