آخرین اخبار
1398/9/2 شنبه
تجهیزات منحصربفرد آزمایشگاه تخصصی روانشناسی، روان‌سنجی، نوروسایکولوژی تهران جنوب
آمادگی همکاری دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب با مراکز علمی، پژوهشی و آموزشی

.

رییس دانشگاه پیام نور تهران جنوب اعلام کرد: در حوزه آزمایشگاه تخصصی روانشناسی، روان‌سنجی، نوروسایکولوژی آمادگی همکاری با مراکز علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و آموزشی را داریم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور تهران جنوب، دکتر محمد اورکی؛ رئیس دانشگاه پیام نور تهران جنوب با اشاره به موقعیت خاص تهران جنوب گفت: پیام نور مرکز تهران جنوب بزرگترین مرکز دانشگاهی پیام نور کشور است و از برندهای اصلی این دانشگاه به شمار می‌رود. این دانشگاه ضمن انجام فعالیت‌های علمی، پژوهشی با هدف ایجاد و گسترش دانش نوین در زمینه‌ روانشناسی، سایکوفیزیک و نوروساسایکولوژی قصد دارد با برقراری ارتباط میان گروه‌های تخصصی موجود، پژوهشگران و بخش صنعت گام‌های موثری در جهت کاربست یافته‌های علمی در جامعه بردارد.

دکتر اورکی ضمن اشاره به آزمایشگاه تخصصی روانشناسی تهران جنوب تشریح کرد: این آزمایشگاه مجهز به مدرن‌ترین دستگاه های روز از جمله دستگاه‌هاي تخصصي براي اندازه‌گيري ويژگي‌هاي مختلف رواني بوده و شامل بخش های مختلف آزمایشگاه روان سنجی، آزمایشگاه نوروسایکولوژی، آزمایشگاه رفتاری و اتاق درمان می باشد که آمادگی همکاری با مراکز علمی، پژوهشی و آموزشی، پژوهشگران و محققان را دارد.

وی گفت: آزمایشگاه روان‌سنجی دارای دستگاه‌های سایکوفیزیک، آزمون‌های روانی، نرم افزارهای روان‌سنجی، فیلم‌های آموزشی می‌باشد که به ارائه خدمات در خصوص ابزار سایکوفیزیک می‌پردازد این آزمایشگاه مجهز به دستگاه‌هایي از قبيل آستانه‌ها، فرمان واكنش، خطاهاي ادراكي، سنجش توانايي‌هاي جسماني و همچنين ابزارهاي سنجش يادگيري حافظه، انواع آزمون‌هاي توانايي‌هاي شناختي، تشخيص و عاطفه مي‌باشد. علاوه ‌بر ‌اين مجموعه‌ای از آزمون‌های روانی به صورت کاغذی و نرم افزاری نیز در این مجموعه موجود می‌باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور در ادامه توضیح داد: آزمایشگاه نوروسایکولوژی، دستگاه‌هاي تخصصي بخش ERP/QEEG (64 کاناله)، بخش نروفیدبک و بایوفیدبک (10 کاناله)، TDCS ( دستگاه تحریک الكتريكي مغزrTMS (تحريك مغناطيسي مغز) در حوزه نوروسايكولوژي است و امکان ارزیابی دقیق از فرایندهای شناختی و درمان‌های شناختی را فراهم می سازد.

وی در معرفی بخش‌های دیگر آزمایشگاه بیان داشت: آزمایشگاه رفتاری، با وجود دستگاه‌هاي پلاس میز، واتر میز، اپن فیلد، conditioned place preference – CPP، اجرای تحقیقات بین‌گونه‌ای با حیوانات را میسر می‌سازد.

دکتر اورکی درباره آخرین بخش از آزمایشگاه تخصصی گفت: آزمایشگاه رفتاری فضایی جهت برگزاری جلسات درمانی گروهی با اهداف پژوهشی و آموزشی جهت دانشجویان و محققان فراهم آمده است. و پژوهشگران می‌توانند از آن جهت برگزاری دوره‌های آموزشی و درمان‌های گروهی در پژوهش‌ها و طرح‌های آزمایشی استفاده نمایند.

رییس دانشگاه پیام نور تهران جنوب در انتها تاکید کرد: آزمایشگاه تخصصی روانشناسی این دانشگاه رتبه اول در سطح آزمایشگاه‎‌های روانشناسی کشور و در حوزه نوروسایکولوژی از لحاظ تعداد ابزار، وسایل تشخیصی و درمانی در حوزه علوم شناختی، مغز و اختلالات مربوطه رتبه دوم را در کشور دارا می‌باشد. دانشگاه پیام نور تهران جنوب آماده همکاری با سایر مراکز علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و آموزشی از جمله دانشگاه ها، انجمن های علمی و بیمارستان ها با پژوهشگران است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه همکاری و هماهنگی های لازم می توانند به دانشگاه پیام نور تهران جنوب مراجعه یا با شماره تلفن 84234235 کارشناس آزمایشگاه این دانشگاه و یا با آدرس ایمیل Riasat@jonoub.tpnu.ac.ir  تماس حاصل فرمایند.

 


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ