آخرین اخبار
ش
پای خاطرات آزادگان سرافراز نشست خاطره پایداری با حضور دکتر مجید ضماهنی و دکتر سعید نجار

"با دل رفتیم، بی دل برگشتیم

با عزم رفتیم، با زخم برگشتیم

ما پریشانیم؛ اما پشیمان نه

تعداد ما میدانید در هشت سال، سه و نیم درصد جمعیت ایران بود؛  اما مردم تنهایمان نگذاشتند

هشت سال باهم در کنار هم بودیم در تلخ ترین روزگاران

امروز نیز با هم ایم  حتی در تنگ ترین روزها..."

 

در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس به نام  " اقتصاد مقاومتی، تولید ملی، اصناف، حمایت و پشتیبانی مردمی" با رویکرد الگوگیری از دوران دفاع مقدس در جهت مقابله با تهدیدها و تحریم های دشمن، تبیین نقش اصناف و پشتیبانی مردمی در دفاع مقدس، نشست بصیرتی با حضور دو تن از آزادگان سرافراز عضو علمی دانشگاه پیام نور استان تهران؛  دکتر مجید ضماهنی؛ مدیرکل نظارت و ارزیابی دانشگاه پیام نور و دکتر  سعید نجار در سالن جلسات ستاد دانشگاه پیام نور استان تهران برگزار شد.

این ها جمله هایی بود که آزاده سرافراز، دکتر سعید نجار، حرف هایش را با آن آغاز کرد.

هنوز هم  در صف مقدم  مقاومت اند و به ما ایستادگی و با هم بودن را می آموزند.

از خاطرات ایستادگی شان  می گویند. با شنیدن این خاطره ها،  با غم های  آنان می گرییم و با شیرینی آن روزگارانشان، می خندیم.

اما در میان حرف ها،  اشک ها و لبخندها، تنها یک چیز می گویند: " این روزها هم مانند آن روزها کنار هم باشیم و با همبستگی، به دشمن  قسم خورده،  اجازه دست درازی به خاکمان را ندهیم"

 


در این نشست که کارکنان ستاد دانشگاه پیام نور استان تهران حضور داشتند، آزادگان ارجمند، از خاطرات خود در سال های دفاع مقدس و دوران اسارت سخن گفتند. از سیزده سالگی و حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل و   زمانی که نوجوانی شانزده ساله بودند و  با جراحت، اسیر دشمن شدند.

این دو عزیز جانفشان، با پایان جنگ تحمیلی، در جبهه ای دیگر، قدم نهادند و با قلم ، راه جهاد را تا همین حالا ادامه داده اند.


دکتر مجید ضماهنی در سخنان خود بر این موضوع تاکید کرد که مردم ما مردم شریف و نجیبی هستند، امید است؛ همانطور که در زمان جنگ و دوران انقلاب، با هم همراه بودند، همیشه این همبستگی را داشته باشند، مسوولانمان هم مردم را همیشه همراه خود بدانند و  به آن ها احترام بگذارند و این همراهی مردم را غنیمت بشمرند.

دکتر سعید نجار نیز  با تواضع گفت که من لایق پیام دادن نیستم ، تنها آرزو می کنم برای این کشور که دولتمردان ما قدر مردم از جان گذشته و فداکارمان را بدانند و جا دارد که مردمی که دوام و بقای انقلاب به حضور و فداکاری آن ها معنا پیدا می کند، بیشتر مورد توجه قرار بگیرند که خدای نکرده یاس و ناامیدی بر قلب مردم ما  راه پیدا نکند.

در ادامه این نشست، فیلم های تهیه و پخش شده زندگی این آزادگان سرافراز توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، برای حضار به نمایش گذاشته شد.

درود بر بزرگمردانی که از دیروز تا همیشه، دغدغه شان، حفظ آرمان ها، تمامیت ارضی و  جان و ناموس این سرزمین است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر