آخرین اخبار
bn
نگاه ما به حراست، به عنوان جایگاه فرهنگی است دکتر بخشی خانیکی در شورای هماهنگی و برنامه ریزی حراست های دانشگاه پیام نور استان تهران

نشست شورای هماهنگی و برنامه ریزی حراست های دانشگاه پیام نور استان تهران با حضور مسوولان حراست مراکز و واحدها در ستاد استان تهران تشکیل شد.

در ابتدای این نشست، مهدی مقدم؛ مدیر اداره حراست دانشگاه پیام نور استان تهران، ضمن خیرمقدم به همکاران، مقدمه ای درخصوص هدف از تشکیل این شورا به عنوان "اتاق فکر حراست دانشگاه پیام نور استان تهران"، بیان کرد و از حضور رییس دانشگاه پیام نور استان تهران در جمع همکاران حراست تقدیر و تشکر نمود.

دکتر خانیکی در این نشست ضمن تشکر از خدمات شبانه روزی مسوولان و کارکنان حراست که از جهات مختلف  دانشگاه را حفاظت می کنند، بیان داشت: همکاران ما در حراست دانشگاه، نقش حراست، جایگاه حراست و بایدها و نبایدهایاین حرفه را در محیط آکادمیک می شناسند و ما یقین داریم که به آن عمل می کنند، آن چه که بنده در اینجا میتوانم بیان کنم، نگاه ما به حراست است و جایگاه آن است.

رییس دانشگاه پیام نور استان تهران افزود: نگاه ما به حراست، به عنوان جایگاه فرهنگی است. چند نهاد هست که نگاه ما به آن ها به مثابه نهادی فرهنگی است. یکی دیگر از آن ها، نهاد مقام معظم رهبری  در دانشگاه است.

دکتر بخشی خانیکی به منسوخ و نادرست بودن نگاه برخی افراد در گذشته به حراست اشاره کرد و اظهار داشت:از دید ما، مسوول و کارمند حراست، همکاری امین و مورد وثوق برای همه، ازجمله رییس دانشگاه است

رییس دانشگاه پیام نور استان تهران نقش آموزش را در هر حرفه ای از جمله حراست، انکارناپذیر خواند و خاطرنشان کرد:آموزش، به ویژه آموزش های به روز و همگام با تحولات جهان و جامعه، شرط و نیاز خدمت ماندگار و نتیجه بخش است. اگرچه دانشگاه پیام نور، به دلایلی کمترین مشکلات در حوزه تحت عملکرد حراست را دارد؛ اما در نظم و نسق بخشیدن به امور اداری آمورزشی و پژوهشی که ماموریت ابلاغ شده در حکم بنده است، بسیار موثراست و جایگاه مهمی دارد و در این راستا از همه شما یاری می طلبیم.

دکتر بخشی خانیکی مشارکت جدی مسوولان و کارکنان حراست را در آسیب شناسی معضلات دانشگاه بسیار مهم و تعیین کننده دانست و از همگان خواست تا با ریشه یابی مشکلات بر اساس اطلاعات، مسوولان دانشگاه را در رفع آن و ارتقای کیفیت خدمات آموزشی دانشگاه کمک کنند.

رییس دانشگاه پیام نور استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود به اصلاح نگرش ها در دانشگاه و جلوگیری از تفکرات منفی از جمله: دوقطبی کارمند-هیات علمی، اشاره و اظهار داشت: هر نگاه منفی در مجموعه می تواند به سایرین تسری پیدا کند و نگرش های غلط و منفی که پایه های بی اساسی هم دارند، می تواند موجب القای یاس و نامیدی یا دلزدگی و بی انگیزگی در افراد شوند و این ، آفت جدی ای برای دانشگاه است. ما امیدواریم که حراست یاریگر ما در اصلاح و بهبود نگرش ها و پیشگیری از ایجاد و القای افکار و نگاه های منفی در همه حوزه ها باشد.

دکتر بخشی خانیکی شایعات را یکی دیگر از آفت های یک مجموعه کاری و اداری خواند و افزود: یکی از مشکلاتی که بعضا موجب یاس و ناامیدی در افراد می شود، شایعات است. مثلا  در دانشگاه، شایعاتی در زمینه اخراج نیروها؛ در حالی که به هیچ وجه نیرویی قرار نیست بیرون شود؛ بلکه هر فرد در جایگاه خودش قرار خواهد گرفت. هر کس بابت هر کاری آمده،  باید در جایگاه خدمتی ابلاغ شده که  مورد توافق و  قبول خودش هم بوده قرار بگیرد.

رییس دانشگاه پیام نور استان تهران تقویت حفاظت فیزیکی را از جمله مسوولیت های حراست خواند و افزود: ورودی و خروجی ها را کنترل کنید؛ فرزندان این مملکت، دست ما امانت هستند. ما باید ضامن و حافظ جان و مال و آبروی آن ها باشیم و وظیفه شما در این باره سنگین تر و البته قابل تقدیر است.

  

 

                                                                            
امتیاز دهی
 
 

بيشتر