آخرین اخبار
7
رئیس اداره فعالیت های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید با حرکت های قرآنی در سطح دانش، بینش و رفتار افراد، اثرگذاری فرهنگی و قرآنی در سطح جامعه داشته باشیم.

 

 مرحله استانی بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه پیام نور  با حضور دکتر رشید جعفرپور؛ رئیس اداره فعالیت های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محمد اورکی؛ رییس دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب و غفار بیات؛ مدیر حوزه ریاست دانشگاه پیام نور استان تهران به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب برگزار شد

مرحله استانی بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه پیام نور سراسر کشور  در دو مقطع خواهران و برادران به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب برگزار شد.

دکتر رشید جعفرپور؛ رئیس اداره فعالیت های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به پیشینه جشنواره قرآن و عترت گفت: جشنواره قرآن و عترت میان جامعه دانشگاهیان سراسر کشور پرمخاطب ترین و متنوع ترین جشنواره وزارت علوم، تحقیقات و فناوری محسوب می شود.

وی افزود: جشنواره قرآن و عترت در سطح ملی و در همه دانشگاه های کشور برگزار می شود، که این خود راهی است که با تاثیر در سه سطح دانش، بینش و رفتار افراد، اثرگذاری فرهنگی و قرآنی در سطح جامعه داشته باشیم.

دکتر محمد اورکی؛ رییس دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب نیز در آئین اختتامیه بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه پیام نور ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره انس با قرآن، اظهار داشت: انجام فعالیت های فرهنگی و ترویج فرهنگ قرآنی باید از اولویت های اصلی  و مهم ما در دانشگاه باشد.

وی گفت: برگزاری این مسابقات و جشنواره ها می تواند  به گسترش فعالیت های فرهنگی و بکارگیری آموزه ها و مفاهیم قرآن کریم و نیز انس و الفت بیشتر با کلام الله در زندگی فردی، اجتماعی ما کمک کند.

رییس دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب در پایان افزود: علاوه بر تلاوت و حفظ قرآن کریم باید بتوانیم در دانشگاه، مفاهیم و آموزه های قرآن کریم را در فضای جامعه دانشگاهی ترویج و توسعه دهیم، تا در احوال جامعه ما موثر باشد.

گفتنی است در مرحله استانی بیست و دومین جشنواره دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه پیام نور سراسر کشور، یک صد نفر از دانشجویان منتخب مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان تهران در بخش آوایی شامل: قرائت- تحقیق- ترتیل- حفظ کل،20، 10 و 5 جزء  به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب با هم به رقابت پرداختند. نفرات برتر بخش آوایی به مرحله کشوری این مسابقات که مهرماه امسال در استان کرمانشاه برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر