برگزیده ها
ش
نشست رییس دانشگاه پیام نور استان تهران با دکتر زمانی ریاست عالی دانشگاه پیام نور نشست رییس دانشگاه پیام نور استان تهران با دکتر زمانی ریاست عالی دانشگاه پیام نور

رئیس، معاونان و رؤسای مراکز و واحدهای  دانشگاه پیام نور استان تهران طی نشستی با رئیس دانشگاه پیام نور دکتر محمدرضا زمانی به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود درخصوص امور دانشگاه پرداختند.

در ابتدای این نشست که در سالن جلسات حوزه‌ی ریاست دانشگاه پیام نور برگزار شد، دکتر علی جمشیدی رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران با ارائه‌ی گزارشی از عملکرد این دانشگاه در زحوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و عمرانی، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور استان تهران طی دو سال گذشته در شاخص‌های مختلف پیشرفت چشم‌گیری داشته است. تعداد دانشجویان ورودی این دانشگاه در سال 96 نسبت به سال 94، 48 درصد رشد داشته است و همچنین تعداد مقالات نمایه‌شده در نشریات بین‌المللی و ملی از 504 مقاله به 1083 مقاله افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران با اشاره به اخذ مجوز مرکز رشد این دانشگاه از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، افزود: در حال حاضر 15  شرکت دانش‌بنیان و هسته‌ی فنّاور در این مرکز مستقر و مشغول به فعالیت اند.

دکتر جمشیدی عملکرد دانشگاه پیام نور استان تهران در بخش درآمدهای غیرشهریه‌ای و آموزش‌های آزاد را نیز بالا ارزیابی کرد و گفت: در سال گذشته حدود پانزده میلیارد ریال درآمد در این زمینه توسط استان حاصل شده است و پیش‌بینی می‌شود این درآمد در سال جاری به‌حدود بیست میلیارد ریال افزایش یابد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران انعقاد قراداد همکاری مشترک با اتحادیه‌های پوشاک و لوازم آرایشی – بهداشتی را به‌عنوان عملکردهای شاخص استان تهران در حوزه‌ی ارتباط دانشگاه و صنعت ارزیابی کرد.

برگزاری دوره‌هایی در بخش بین‌الملل و گفتگو با دست‌اندرکاران آموزش عالی کشور گینه کوناکری در زمینه‌ی ارائه‌ی آموزش‌های مجازی به داوطلبان تحصیل در این کشور، از دیگر موضوعاتی بود که رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران به آنها پرداخت.

در ادامه‌ی این نشست، دکتر زمانی رئیس دانشگاه پیام نور ضمن قدردانی از زحمات دست‌اندرکاران دانشگاه پیام نور استان تهران، موضوعاتی نظیر توجّه به ارائه‌ی آموزش‌های بین‌المللی و ارتباط با صنعت را بسیار مهم و اساسی دانست.

وی افزود: در حال حاضر حدود 500 مرکز و واحد در شهرستان‌های مختلف کشور مستقر اند که ضرورت دارد، همه‌ی مراکز با هماهنگی مدیران شهرستانی در پی حل مشکلات در بخش‌های مختلف باشند.

دکتر زمانی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: امروزه موضوع ارتباط دانشگاه با صنعت امری ضروری است و دانشگاه پیام نور نیز باید در این مسیر حرکت کند.

رئیس دانشگاه پیام نور افزود: ما اعتقاد داریم دانشگاه پیام نور علاوه بر اینکه باید در نگاه به دانشجو در داخل کشور کوشا باشد، بایستی نگاه ویژه‌ای هم به بخش بین‌الملل و جذب دانشجو در این بخش داشته باشد.

وی در پایان موضوع کرامت انسانی در برخورد با اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان را بسیار اساسی دانست و از همه‌ی خانواده‌ی دانشگاه پیام نور دعوت کرد تا با ارائه‌ی مشاوره‌های سازنده به ریاست عالی دانشگاه، زمینه‌های مشارکت خرد جمعی در اداره‌ی دانشگاه را فراهم آورند.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو برگزیده ها